Głównie za sprawą flot firmowych, wynajem długoterminowy samochodów ma coraz większy udział w rynku sprzedaży nowych aut osobowych. Jeśli zawęzimy statystyki wyłącznie do aut, które trafiają do przedsiębiorców, blisko co czwarty pojazd pochodzi z wypożyczalni.1

Skąd rosnący popyt na wynajem samochodu na firmę? Głównym argumentem, który przemawia do wielu właścicieli przedsiębiorstw jest komfort. Nierzadko taki samochodowy outsourcing może być również opłacalny dla przedsiębiorcy.

Dlaczego warto postawić na wynajem długoterminowych samochodów?

Do niedawna w polskich firmach królował niepodzielnie leasing, którego raty można było wrzucać w koszty, dzięki czemu wydatek zmniejszał wysokość podatku dochodowego. Niemniej to po stronie przedsiębiorców leżały wszelkiego rodzaju opłaty – od składki OC, AC, NNW, przez przeglądy techniczne i oczywiście naprawy w razie awarii. Z tego względu coraz większa część firm posiadających flotę samochodową, decyduje się na wynajem samochodów osobowych, ponieważ wiąże się to ze znacznie mniejszą liczbą obowiązków i dodatkowych opłat.

Zamiast pilnowania wszystkich terminów i liczenia na bezawaryjność pojazdów, już prawie co czwarty przedsiębiorca woli praktycznie bezstresowy wynajem długoterminowych samochodów.2 Wystarczy opłacać miesięczną ratę za wypożyczenie i nagle flota samochodowa w firmie okazuje się prostym w prowadzeniu elementem funkcjonowania biznesu. Przedsiębiorca nie musi obawiać się o wydatki na naprawy, ubezpieczenia czy serwisowanie. O wszystko zadba wypożyczalnia, która dostarcza auta dla firmy.

Co zawiera się w usłudze wynajmu samochodów osobowych?

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na popyt outsourcingu w każdej branży jest kompleksowość usługi. W GT Rent klient może liczyć na szereg udogodnień związanych z flotą firmową. Po stronie naszej wypożyczalni samochodów w Warszawie jest m.in.:

zapewnienie kontaktu z konsultantem 24/7, który pomoże w każdej sytuacji,
dbanie o wszelkie formalności w zamian za zbiorczą miesięczną fakturę dla firmy,
branding aut wypożyczanych klientowi,
raporty trackingu GPS,
wszelkiego rodzaju naprawy.
Klienci zyskują za to mobilnych pracowników, przejrzyste i łatwe do oszacowania koszty prowadzenia floty samochodowej, wolną zdolność kredytową oraz profesjonalnych doradców, którzy pomogą dobrać auto do potrzeb firmy.

 

2 Tamże.

1 https://www.rp.pl/Motobiznes/201239930-Czy-wynajem-dlugoterminowy-samochodu-moze-byc-oplacalna-alternatywa-dla-leasingu.html