Planujesz kupno samochodu i masz już upatrzony konkretny model? Przetestuj go dzięki możliwości wynajmu auta na doby. W ten prosty sposób dowiesz się, czy dany pojazd ci odpowiada. Dowiedz się, jak kompleksowo przygotować się do zakupu samochodu.

Jazda próbna autem z polskiego salonu nie zawsze pozwala zapoznać się z danym modelem. Kilka kilometrów przejechanych przed decyzją o kupnie nie odpowie na wszystkie wątpliwości. Dlatego znajdź wybrany model w ofercie na wynajem i urządź sobie jazdę próbną na weekend.

Co warto przetestować przed zakupem auta?

Parametry zawarte w broszurze lub na stronie internetowej to tylko suche dane na temat samochodu. Tymczasem to, jak silnik zachowuje się podczas codziennego użytkowania, może być zagadką. Czy samochód potrafi dynamicznie przyspieszyć? Jak w praktyce działa asystent parkowania? Poszczególne funkcje w każdym aucie działają trochę inaczej, dlatego dobrze je sprawdzić poprzez wynajem aut na doby. Warszawa pozwala przetestować samochód zarówno w miejskim korku, jak i dłuższej trasie. Wystarczy wypełnić wniosek i odebrać interesujące cię auto. Sprawdź oferty wynajmu do 6 dni w GT Rent.

Jak wygląda jazda próbna w salonie?

Jeśli wybierasz się do salonu z nowymi samochodami, powinno tam czekać na ciebie auto do jazdy próbnej. Zazwyczaj przejazd testowy trwa od 30 do 60 minut, w dodatku z przedstawicielem handlowym na siedzeniu pasażera. Czy w tym czasie zdążysz sprawdzić pojazd w różnych sytuacjach drogowych? Z pewnością będzie o to trudno. Dla wielu z nas kupno nowego auta to spory wydatek, dlatego nikt nie chce, żeby po kilku dniach użytkowania okazało się, że wydał swoje oszczędności lub zaciągnął kredyt na pojazd, który nie daje przyjemności w trakcie jazdy. W związku z tym przy kupnie nowego samochodu ważne są przede wszystkim skrupulatność i przemyślana decyzja. Przez godzinę nie da się stwierdzić, czy dane auto ci odpowiada. Jeśli jednak wynajmiesz je na kilka dni, otrzymasz znacznie bardziej dokładny obraz auta, które cię interesuje.

Czego możesz się dowiedzieć dzięki wynajmie aut przed zakupem?

Jednym z kluczowych aspektów, które warto przetestować samemu jest spalanie. Wartości podawane przez producenta często nie znajdują odniesienia w codzienności. Dobrze więc przejechać ok 100 km w cyklu miejskim oraz w dłuższej trasie, żeby przekonać się, ile naprawdę będzie kosztować eksploatacja wybranego modelu. Jeśli masz dużą rodzinę, wynajem auta na doby pomoże również rozwiać wątpliwości, czy wszystkim członkom rodziny będzie wygodnie w nowym aucie oraz czy bagażnik zapewnia wystarczająco dużo miejsca na weekendowy wyjazd.